Buty ślubne to równie ważny element garderoby ślubnej, tak jak dobrze wybrana i dopasowana suknia ślubna. Istotne jest by pantofelki, które będą towarzyszyć nam całą noc, były wygodne. Dlatego na butach nie ma co oszczędzać, by zaraz po pierwszym tańcu nie nabawić się odcisków.
Kiedy najlepiej zacząć poszukiwania wymarzonych bucików?


Na pewno nie kupujcie ich zanim nie wybierzecie swojej sukni ślubnej.
Może macie w głowie tą wymarzoną i jedyną suknię, ale często idąc na pierwsze przymiarki wizje mogą ulec zmianie.
Kiedy zaś znajdziecie swoją suknię, do docelowych przymiarek i tak zwanego zdjęcia miary sukni, a zwłaszcza etap dociącia spódnicy, buty ślubne należałoby już mieć.
Zazwyczaj dobrze się już rozejrzeć za butami dobre pół roku przed ślubem.
Można poszukać w stacjonarnych sklepach lub zamówić przez internet. Jeżeli zamawiaie buty przez internet warto wybierać firmy, gdzie nie będzie problemu z ewentualnym zwrotem. Buty mogą się Wam zwyczajnie nie spodobać, być za małe, za duże lub też niewygodne.


Nie bierzcie na siłę zbyt wysokich butów. To ważne, by noga podczas tańca była w miarę stabilna. Dobrze sprawdza się koturny, buty na szerokim obcasie albo buty taneczne.
Nie zapomnijcie w dniu ślubu zabrać ze sobą butów awaryjnych, czyli takich, które na 100% będą mogły przetańczyć na Wszych stopach całą noc.
W długiej ślubnej sukni nie będzie widać, kiedy przebierzecie buty na inne i nie będą się specjalnie wyróżniać kolorem od poprzednich. (no chyba, że założycie czerwone :D)
Powiem Wam z własnego doświadczenia, że nie warto przeciągać chwili przebrania butów na wygodniejsze, tym bardziej jeżeli takie buty posiadacie. 😉